Eind september trekt Johan Vandenbroucke (65) de stekker uit de laatste onafhankelijke boekhandel van Roeselare. Na 18 jaar sluit De Zondvloed de deuren. Momenteel organiseert Johan een totale uitverkoop in zijn boekenzee langs de Noordstraat. “De winkel in Mechelen blijft bestaan en we willen ook onze Roeselaarse klanten blijven bedienen. Maar dan op een andere manier”, zegt Johan. "Zo hebben we nog steeds enkele contracten met West-Vlaamse bibliotheken en gaan we verder via de digitale weg. Sabine zal ook na de sluiting van de fysieke winkel ervoor zorgen dat wat online besteld wordt tot bij de klanten hier in de regio raakt.”
Uitverkoop
Sinds enkele weken is de totale uitverkoop, gekoppeld aan mooie kortingen, aan de gang in de Noordstraat. “We hadden hier 15.000 boeken. Ik hoop dat we dat aantal ondertussen teruggebracht hebben tot 13.000”, lacht Johan. “Maar ik hoop er nog zoveel mogelijk te verkopen vooraleer we de deur van de winkel hier op 30 september definitief sluiten.”
Tot dan blijft De Zondvloed open tijdens de vertrouwde openingsuren: van dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 18 uur. Meer via www.dezondvloed.be en roeselare@dezondvloed.be.