Zonnebeke maakt zich op voor de 45ste editie van de Zonnebatjes, het jaarlijkse volksfeest dat plaatsvindt op vrijdag 5, zaterdag 6 en zondag 7 juni 2026. Wat ooit begon als een lokale braderie, is ondertussen uitgegroeid tot een vaste waarde op de regionale feestkalender. Een weekend lang staat Zonnebeke in het teken van muziek, sfeer, markten, animatie en gezellig samenzijn.
Met de Zonnebatjestocht op vrijdag, de Nacht van de Zonnebatjes op zaterdag en de braderie Zonnebatjes op zondag, wordt het opnieuw een editie voor jong en oud. Van stevige beats tot Vlaamse meezingers, van lokale handelaars tot marktkramers, van kunst tot straattheater: Zonnebeke zet opnieuw alles op alles om er een volksfeest van formaat van te maken.
Vrijdag 5 juni – Zonnebatjestocht met de Drevestappers
We starten het Zonnebatjesweekend op vrijdag met een activiteit die Zonnebeke op het lijf geschreven is: wandelen. En dat is dit jaar nét iets specialer, want Zonnebeke werd recent verkozen tot Wandelgemeente van het Jaar 2026. Samen met wandelclub De Drevestappers wordt opnieuw de Zonnebatjestocht georganiseerd.
Wandelaars kunnen kiezen uit verschillende lussen doorheen het landelijke Zonnebeke en de omliggende omgeving. Een ideale manier om zelf te ontdekken waarom onze gemeente die mooie wandeltitel meer dan verdient: glooiende landschappen, rustige paden, sterke historische troeven en onderweg vooral veel West-Vlaamse goeste. Van recreatieve wandelaar tot geoefende stapper: iedereen is welkom om het Zonnebatjesweekend sportief en gezellig in te zetten. Een schoon begin van drie dagen feest in hartje Zonnebeke.
Zaterdag 6 juni – Nacht van de Zonnebatjes
Op zaterdagavond verhuist alle actie naar het Kasteelpark van Zonnebeke voor de Nacht van de Zonnebatjes. Vanaf 18u wordt het park opnieuw omgetoverd tot een festivalweide met food, drank, sfeer en vooral veel muziek. De affiche is er één om u tegen te zeggen. Met Regi, Gers Pardoel, Touch of Joy, Jettie Pallettie, Bram & Lennert, Wim & Charles en DJ Dave & Danny brengt Zonnebatjes een mix van ambiance, meezingers, nostalgie en stevige beats naar Zonnebeke.
Het programma ziet er als volgt uit:
• 19u00 – Wim & Charles
• 20u00 – Bram & Lennert
• 21u30 – Jettie Pallettie
• 22u10 – Touch of Joy
• 23u00 – Gers Pardoel
• 23u40 – Regi
• Tussendoor: DJ Dave & Danny
Wie erbij wil zijn, koopt best tijdig een ticket. De voorverkoop loopt via www.zonnebatjes.be en via de gekende voorverkooppunten: Bruno, Spoorlijn 64 en d’Oude Timmerie. Kinderen tot 16 jaar krijgen gratis toegang.
Zondag 7 juni – Braderie, animatie en beleving in het centrum
Op zondag wordt het centrum van Zonnebeke opnieuw verkeersvrij gemaakt voor de grote Zonnebatjes braderie. De centrumstraten vullen zich met lokale handelaars, marktkramers, verenigingen, artiesten, animatie en bezoekers. Een echte zondag zoals de Zonnebatjes moeten zijn: laagdrempelig, gezellig en voor iedereen toegankelijk. De grote braderie brengt opnieuw een mix van lokale deelnemers en marktkramers samen. Bezoekers kunnen kuieren langs de standen, koopjes doen, iets eten of drinken en tegelijk genieten van muziek en animatie verspreid over het centrum.
Ook de 100% West-Vlaamse Markt is opnieuw van de partij. Daar krijgen streekproducten, lokale makers en West-Vlaamse ondernemers een mooi podium. Verwacht een markt met smaak, karakter en veel goeste.
Daarnaast krijgt ook Place du Tertre opnieuw een plaats binnen het programma. Kunstenaars, creatievelingen en ambachtslui tonen er hun werk in openlucht. Geen stijve bedoening, maar kunst dicht bij de mensen, met ruimte voor ontmoeting, demonstraties en een babbel.
Chevâl, helikoptervluchten en extra animatie
Een absolute blikvanger op zondag wordt Chevâl, het magische reuzenpaard van Compagnie Paris Bénarès. Dit mobiele straattheater trekt door de centrumstraten en brengt spektakel voor jong en oud. Een imposante act die je niet elke dag tegenkomt, en al zeker niet midden in Zonnebeke.
Wie Zonnebeke eens van bovenaf wil zien, kan opnieuw mee met een helikoptervlucht van Toran Heli Services & Academy. Een unieke manier om de Zonnebatjes, het dorp en de omgeving vanuit de lucht te beleven.
Voor wie liever met beide voeten op de grond blijft, maar toch wat actie zoekt, is er de tubingbaan met Big Jump. Een stevige portie plezier en spektakel, vooral voor kinderen en durvers die graag eens iets anders doen dan gewoon rondwandelen.
Muziek op zondag
Ook muzikaal valt er op zondag heel wat te beleven. Ter hoogte van d’Oude Timmerie staan onder meer Jacco Ricardo, Yves Segers en PartyTrooperz op het programma. Aan Spoorlijn 64 zorgen The Puppeteers voor extra sfeer en animatie.
Nieuw dit jaar is dat er ook optredens voorzien zijn aan Culinair Vershuis, met Sfeercafé De Mosselmarkt On Tour. Zo krijgt ook die zone een extra portie ambiance en wordt de zondag nog meer een doorlopend feestparcours doorheen het centrum.
Praktisch
• Vrijdag 5 juni: Zonnebatjestocht met De Drevestappers
• Zaterdag 6 juni: Nacht van de Zonnebatjes in het Kasteelpark
• Zondag 7 juni: Braderie, 100% West-Vlaamse Markt, Place du Tertre, animatie en
optredens
• Zondag gratis toegang
• Centrumstraten verkeersvrij op zondag
• Volledig programma en tickets: www.zonnebatjes.be