ROESELARE: Waarom een tentenkamp van B-FAST neerstreek in Roeselare

Ingediend door Stefaan op wo, 15/10/2025 - 19:36

Een weide in de Armoedestraat vormde gisteren en vandaag het decor voor een grootschalige oefening van B-FAST. Dat de hulpverleners voor Roeselare kiezen als oefenterrein, is opmerkelijk.  B-FAST is het Belgisch interventieteam dat wereldwijd hulp biedt in rampgebieden zoals bij aardbevingen of tsunami’s. Velen keken dan ook op toen een colonne met vrachtwagens dinsdag richting Roeselare reed en halt hield nabij een weide in de Armoedestraat. Een vijftigtal hulpverleners van onder andere de civiele bescherming en Buitenlandse Zaken startte daarna met de opbouw van een tentenkamp.

“Voor de deelnemers vormt de oefening het sluitstuk van een intensieve theoretische opleiding. De oefeningen vinden meestal plaats in Marche-en-Famenne, nu is het de eerste keer dat B-FAST naar West-Vlaanderen komt. Wees gerust, het is om te oefenen. Een ramp is er niet”, zegt de Roeselaarse schepen Matthijs Samyn (CD&V).

Tyfoon
Dat B-FAST in Roeselare neerstrijkt, is aan het te danken. Samyn is zelf verbonden aan de organisatie en nam al deel aan verschillende missies. Zo was hij in Sierra Leone om mee ebola te bestrijden en ging hij helpen na de tyfoon in de Filipijnen.
In 2023 stond hij aan het hoofd van een 106-koppig team dat de slachtoffers van de aardbeving in Turkije bijstond.  “Vandaag zie ik hier mensen die ik ken via B-FAST het tentenkamp opbouwen. Ja, het kriebelt wel om weer deel te nemen aan een missie.”
De oefening werd dinsdagmiddag bijgewoond door gouverneur Carl Decaluwé en door de directeur-generaal algemene directie civiele veiligheid van Binnenlandse Zaken Geneviève Van Der Meeren. “Het is mooi dat de Roeselarenaars ook eens van dichtbij kunnen zien hoe B-FAST te werk gaat”, zegt de gouverneur.

De vijftig hulpverleners bleven dinsdagnacht slapen in het tentenkamp. Na de afbraak vandaag verliet iedereen de site.

Geschreven door
Mandelnieuws/ Bert Feys