Over exact een jaar is er de eerste editie van de Roeselare marathon en halve marathon. De organisatie ligt in de handen van De Rode Lopers in samenwerking met de steden Roeselare en Izegem en de gemeenten Ingelmunster en Ardooie. Onderweg passeren de deelnemers langsheen tal van mooie, groene plaatsen zoals Het Sterrebos, domein Wallemote, 't Blauwhuis en Rhodesgoed in Kachtem. Ze maken er zelf een tweedaagse van.
Op zaterdag 15 mei 2027 kunnen wandelaars kiezen tussen een tocht van 6, 12, 21 of 42 kilometer. Daags nadien is het de beurt aan de lopers. Het epicentrum van het evenement wordt het Polenplein in Roeselare waar onder andere de grappenmakers van Kartje Kilo voor extra ambiance zullen zorgen. Van daaruit vertrekken de vier loopwedstrijden over hetzelfde parcours als de wandelaars. Daarnaast is er in het centrum van Roeselare ook nog een G-run en kidsrun.
De inschrijvingen voor de eerste editie van het loopevenement gaan open op 1 juli. Meer info via www.marathonroeselare.be.