Kyani Vandamme (29) timmert letterlijk aan zijn grote droom. Precies een jaar nadat hij voor het eerst met z’n koffiecaravannetje opdook op de Roeselaarse dinsdagmarkt, wil hij in september de deuren van koffiebar Kyko Coffee openen. Die is hij momenteel samen met zijn vriendin Shania De Muynck (27) aan het inrichten langs de Ardooisesteenweg, in het pand waar vroeger Studio Arsène te vinden was.
"Het moet een plaats worden waar iedereen kan thuiskomen en zichzelf kan zijn. Waar je met een kop koffie in de hand een gezelschapsspel kunt spelen, kunt genieten in de tuin of wat werk kunt verzetten. Achteraan voorzie ik bureau’s voor telewerkers en studenten, centraal ga ik voor een creatief huiskamergevoel en vooraan staat de toog. Ik kan alvast verklappen dat Arsène ook bij ons, als eerbetoon, nog steeds aanwezig zal zijn. Verder willen we een boekenruilkastje voorzien, zullen we samenwerken met Sonja van bloemenwinkel She Loves Me, die hier ook wat planten zal verkopen, en zoeken we nog volop naar lokale kunstenaars en makers die hun creaties hier willen tonen en te koop stellen.”
Het aanbod in de koffiebar wordt ruimer dan in de caravan. “Zo wil ik ook filterkoffie, huisgemaakte limonades en cola aanbieden, plan ik om in samenwerking met lokale brouwerijen speciale biertjes op de kaart te zetten en werk ik samen met Plukthee voor kwalitatieve thee en huisgemaakte ijsthee. Ook het gebak gaan we uitbreiden. Ik blijf alvast samenwerken met Melanie van Camillus en verkoop straks ook hier haar scones en brownies, maar ook Shania wil zelf meer bakken. Op termijn denken we zelfs in de richting van een snelle lunch. En ja, ook de house blend van Kyko Coffee zal hier natuurlijk te koop zijn.”
De openingsuren van de koffiebar worden tot slot afgestemd op Kyani’s markten. “Ik blijf ook in de toekomst met mijn caravan present op de wekelijkse markten in Roeselare en Gullegem, waar mijn roots liggen. Net daarom zal de koffiebar gesloten zijn op dinsdag en vrijdag”, besluit Kyani.
Meer info op kyko-coffee.be