ROESELARE: Radio Vandewalle zendt 16 dagen lang uit vanuit RSL Op Post

Ingediend door Stefaan op wo, 08/07/2026 - 07:00

Radio Vandewalle is van zaterdag 11 tot en met zondag 26 juli helemaal terug. De sociaal-artistieke stadsradio van De Spil in Roeselare zendt deze keer uit vanuit RSL Op Post. “We waren op zoek naar een nieuwe locatie, aangezien de villa binnenkort gerenoveerd wordt”, vertelt Wouter Bossuyt. “Zo zijn we hier bij RSL Op Post verzeild geraakt.” De zomerradio palmt er de stek in waar het Ecocafé vroeger te vinden was. “We konden de antenne op de liftkoker van het gebouw plaatsen, waardoor we ook dit jaar te beluisteren zijn op de FM-band. Bovendien is RSL Op Post sowieso een drukbezochte plek. Nu merken we al veel interesse en is het al duidelijk dat we veel nieuwe mensen gaan bereiken.”

Naast de nieuwe uitvalsbasis kreeg ook de radio-infrastructuur een upgrade. “We hebben onze studio, vorig jaar gebouwd door de Materialenbank met 99 procent recupmateriaal, wat verbouwd”, gaat Wouter verder. “Aan de achterkant hebben we een stukje aangebouwd: een artiesteningang voor onze praatgasten. Zo hebben gasten en presentatoren voortaan elk een eigen ingang. Ook voorzagen we een plaats waar twee radiotechniekers continu de uitzendingen live kunnen volgen. Maar we hebben dit jaar ook een tweede studio: een mobiel exemplaar. Die is bedoeld voor presentatoren die graag in interactie gaan met het publiek in onze social club.” Ook nieuw is dat er straks drie professionele camera’s alles zullen volgen: in de studio, in de social club en aan de mobiele studio. “Zo krijgt wie via Mixcloud luistert ook livebeelden te zien.”

Qua programmatie pakt Radio Vandewalle weer uit met tal van verrassingen. “Zo kapen enkele jongeren van #HACKpand, die deze week een tweedaagse bootcamp volgen, alvast eventjes Radio Vandewalle en komen er ook kinderen van een zomerkampje langs. We willen graag meer en meer jongeren betrekken bij dit verhaal, omdat zij vaak net iets minder voeling hebben met het medium radio, maar steevast heel snel de smaak te pakken hebben”, zegt Wouter.

Divers programma
“Maar naast het jonge geweld pakt Radio Vandewalle ook uit met het dagelijkse programma Retro Radiocentrale van radiopionier Jackie Vanderheere, geeft Tine Feys op zondagavond plaats aan troost en gemis met ‘Angèle troost’, is er op 18 juli de acht uur durende 80s Zomer Top 100, brengen Peter Desmet en Nick Vandommele op 21 juli een ode aan de Belgische muziek en duikt Rino in de geschiedenis van het Eurovisiesongfestival. Het mooie aan Radio Vandewalle is dat alles naast elkaar kan bestaan. Elke maker doet z’n eigen ding en net daardoor klinkt de radio als de stad zelf: divers en vol leven. We gaan opnieuw voor een heel eclectisch verhaal. Wij hebben geen stijl, maar zijn een stijl.”

Van zaterdag 11 tot en met zondag 26 juli wordt er live radio gemaakt van 7 tot 23 uur. “De voorbije jaren was een computer verantwoordelijk voor onze nachtradio. Deze keer stelt een ploeg muziekliefhebbers aangepaste playlists samen. Die nauwkeurig geselecteerde muziek combineren we met enkele heruitzendingen van de afgelopen dag.”

Social club
Tot slot keert ook de social club terug. Op weekdagen kan je er van 16 tot 23 uur en in het weekend van 10 tot 23 uur terecht om live te ervaren hoe Radio Vandewalle tot stand komt. “Onze social club is veel meer dan een café”, aldus Wouter. “Zo verwelkomen we bijvoorbeeld op zaterdag 11 juli Lieselotte Vandewaweele. Op de radio zal er twee uur lang country weerklinken, maar in de social club gaan we samen met een afvaardiging linedancers uit de hele provincie dansen. ’s Anderendaags gaan we op de radio in gesprek met de mensen van wijnhandel Thyrsys, en daaraan koppelen we een proefmoment in de social club. We gaan echt voluit voor beleving.”

Radio Vandewalle kan je beluisteren op 96.7 FM, via Mixcloud of op despil.be. Meer info vind je op de Facebook- en Instagrampagina van het initiatief.

Geschreven door
Mandelnieuws/ Charlotte Degezelle