ROESELARE: 2 handelszaken moeten tijdelijk de deuren sluiten

Ingediend door Stefaan op vr, 30/10/2026 - 19:44

In Roeselare werden afgelopen weken 2 handelszaken tijdelijk gesloten door de politie in opdracht van de bestuurlijke overheid wegens het niet in orde zijn met hun uitbatingsvergunningen. 

Deze vergunningen zijn opgenomen in het politiereglement en zijn verplicht voor o.a. nachtwinkels, dagwinkels, kapperszaken en barbiers binnen een bepaalde perimeter. 

Een eerste zaak, een dagwinkel gelegen aan het station, moest de deuren sluiten wegens het niet tijdig aanvragen van deze uitbatingsvergunning. Zolang deze aanvraag loopt, blijft deze zaak gesloten. 

Een tweede zaak, een nachtwinkel in de Rumbeeksesteenweg, was in overtreding tijdens een controleactie van de politie. Er werden illegale tabaksproducten aangetroffen die verboden stoffen bevatten. Het college van burgemeester en schepenen besliste om de uitbatingsvergunning voor een maand te schorsen. 

Burgemeester-voorzitter Kris Declercq: “In Roeselare blijven we inzetten op bestuurlijke handhaving. Samen met de politie en andere partners controleren we nauwgezet de naleving van uitbatingsvergunningen en voeren we verder gerichte multidisciplinaire acties uit. Handelszaken die de wetgeving niet respecteren, mogen rekenen op een kordate aanpak.”
 

Geschreven door
Mandelnieuws/ Foto Eddy Huughe